
Kadrikompositsioon
Plaani suuruste muutmine
- Üldplaan – See on lai vaade, kus näidatakse suurt ala, näiteks maastikku, hoonet või rahvahulka.
- Keskplaan – Selles plaanis on näidatud keskmine kaugus objektist, tavaliselt kas inimestest või esemetest.
- Suurplaan – Selles plaanis on fookuses väga väike detail, näiteks näo või eseme lähivaade.
- Kahene plaan, kolmene plaan, jne. – Need plaanid näitavad kahe või enama subjekti või objekti vahelist suhet ja kaugust.
- Tegelase vaatepunkti plaan (POV) – Seda plaani kasutatakse selleks, et näidata vaadet subjekti või tegelase silmade kaudu.
- Detailplaan – See on plaan, kus fookuses on väga väike detail, näiteks sõrm, käevõru või lilleõis.
- Katteplaan – See on vaade, kus kaamera on ülevalt alla suunatud, et näidata subjekti või objekti ülalt, nagu linnuvaade.
Paigaldusreeglid
Kompositsioon: Kompositsioon viitab objektide paigutusele kaadris. Oluline on kaaluda, kuidas kaadri elemendid töötavad koos, et luua esteetiliselt meeldiv pilt.
Valgustus: Valgustus on peamine video kvaliteeti mõjutav tegur. Oluline on pöörata tähelepanu valguse kvaliteedile, suunale ja heledusele.
Fookus: Fookus viitab pildi selgusele. Oluline on tagada, et subjektid oleksid fookuses ja ei nihkuksid pildistamise ajal.
Heli: Heli mängib videos olulist rolli, seega pöörake tähelepanu heli kvaliteedile ja veenduge, et heliefektid ja kõne oleksid hästi kuuldavad.
Tempo: video tempo määrab selle rütmi ja võib mõjutada vaataja emotsionaalset reaktsiooni. Peate leidma õige tempo, et anda edasi õige atmosfäär.
Montaaž: Montaaž on video kokkupanemine erinevatest kaadritest. Oluline on valida õige kaadrite järjestus ja kiirus, et edastada õiget teavet ja emotsiooni.
Värvikorrektsioon: Värvikorrektsioon võib parandada video kvaliteeti ja anda edasi soovitud atmosfääri. Oluline on reguleerida õigeid värvisätteid, et anda edasi õige emotsionaalne värvitoon.
Resolutsioon: resolutsioon viitab pikslite arvule kaadris. Suurem resolutsioon võib parandada videokvaliteeti, kuid see võib suurendada ka faili suurust ja riistvara jõudlusnõudeid.
Formaat: video formaat määrab selle ühilduvuse erinevate seadmete ja platvormidega. Tuleb valida sobiv formaat, et videot oleks lihtne taasesitada ja levitada.


180 DEGREE RULE NÄITED
1. Seda joont ei tohi
kaamera ületada
2. Tegelane vaatab
vasakule
3. Sama tegelane filmitud 180-kraadi reeglit rikkudes. Vaatab
paremale. Kui panna

NAABERKAADRITES PEAB KAAMERA LIIKUMA VÄHEMALT 30 KRAADI, ET VALTIDA OBJEKTI EBAMEELDIVAT HÜPET
Ülesanne

Selle gif-i loomiseks läksin minkraft’i ja paigaldasin parema pildi jaoks varjundid

Tulin krundiga välja ja võtsin umbes 20 fotot


Hakkasin redigeerima, jätsin 550 miili sekundit kaadri kohta


Ja lisasin kahele kaadrile efektid värvilisema pildi saamiseks

Selle tulemusena sain ma lõpuks selle